РЕГЛАМЕНТ

організації та проведення змагань
Всеукраїнської Ліги Любителів Фехтування
на сезон 2023 року
Через повномасштабну військову агресію рф та оголошення в Україні правового режиму військового стану Президія ВЛЛФ ухвалила рішення не затверджувати календар змагань на 2023 рік, а також тимчасово призупинити нагородження кращих спортсменів Ліги за підсумками сезону.
1. Загальні положення

Регламент проведення «Всеукраїнської ліги любителів фехтування» (далі – Регламент) визначає принципи організації та проведення змагань з фехтування на шпагах серед аматорів, чоловіків та жінок. Регламент складений з урахуванням основних положень правил проведення змагань Міжнародної федерації фехтування (FIE), Національної федерації фехтування України (НФФУ) та є обов'язковим для всіх організацій, які проводять змагання з фехтування серед аматорів під егідою
ГО «Всеукраїнська ліга любителів фехтування» на території України.

2. Мета і завдання змагань

Метою змагань є:

- визначення Чемпіона, Чемпіонки та призерів змагань «Всеукраїнської ліги любителів фехтування»;

- створення єдиної всеукраїнської інформаційної бази, що відображає досягнення спортсменів-аматорів у змаганнях з фехтування.

Завданнями змагань є:

- популяризація та подальший розвиток аматорського фехтування в Україні;

- залучення молоді до занять спортом;

- підвищення рівня спортивної майстерності фехтувальників-аматорів.

3. Організація та керівництво проведенням змагань

3.1 Загальне керівництво підготовкою і проведенням змагань здійснюється
ГО «Всеукраїнська ліга любителів фехтування».

3.2 Безпосереднє керівництво підготовкою і проведенням турніру здійснює місцева організація, що проводить турнір.

3.3 Кількість змагань у сезоні та календар турнірів визначається
ГО «Всеукраїнська ліга любителів фехтування». Під час сезону у календар можуть бути внесені зміни. Відповідне рішення має бути прийнято одностайно всіма членами Президії ГО «Всеукраїнська ліга любителів фехтування».

4. Місце та терміни проведення змагань

4.1 Місце та терміни проведення змагань визначаються згідно з п.7 даного Регламенту.

4.2 Місце та термін проведення окремого турніру визначаються додатковим положенням на підставі діючих правил проведення змагань Міжнародної федерації фехтування.

4.3 Місцева організація, що проводить турнір, зобов'язана повідомити президії ГО «Всеукраїнська ліга любителів фехтування» точний термін та місце проведення турніру не пізніше ніж за 21 добу до його початку.

5. Система та умови проведення змагань

5.1 Змагання проводяться окремо у жіночій та чоловічій шпазі.

5.2 До змагань з фехтування на шпагах серед спортсменів-аматорів допускаються особи старші за 14 років, які не мають спортивного розряду, або мають спортивний розряд не вище І дорослого. Спортсмени, які мають, або колись мали, спортивний розряд КМСУ або спортивні звання до участі у змаганнях не допускаються.

5.3 За годину до початку змагань учасники мають обов'язково надати в організаційний комітет змагань дійсний страховий медичний поліс, що покриває участь застрахованої особи у спортивних змаганнях, та медичну довідку про стан здоров'я або власноруч написати відповідну розписку.

5.4 Систему проведення змагання визначає місцева організація, що проводить турнір. Система проведення змагань визначається організаторами виключно у рамках чинних правил проведення змагань Міжнародної федерації фехтування.

5.5 Усі змагання проводяться з обов'язковим благодійним стартовим внеском. Місцева організація, що проводить турнір, зобов'язується перерахувати 15% від загальної суми благодійних стартових внесків на рахунок ГО «Всеукраїнська ліга любителів фехтування» задля забезпечення статутної діяльності.
6. Система нарахування очок. Рейтинг

6.1 За участь у кожному турнірі спортсмену нараховуються очки, що залежать від місця, що його посів спортсмен та кількості учасників турніру.
Система нарахування очок учасникам змагань всеукраїнського рівня:
Система нарахування очок учасникам змагань міжнародного рівня:
6.2 Коефіцієнт нарахування очок в залежності від кількості учасників змагань
У підсумковому рейтингу враховується три найкращі результати. Якщо спортсмени за підсумками сезону набрали однакову кількість очок, кращим вважається той, хто відвідав більшу кількість рейтингових змагань протягом року. При рівному показнику рейтингових турнірів – кращий результат визначається за вищим місцем спортсмена на фінальному турнірі сезону.

По закінченню сезону перші три спортсмени рейтингу нагороджуються цінними призами від
ГО «Всеукраїнська ліга любителів фехтування» та спонсорів.

Очки, що здобув спортсмен у поточному сезоні, зберігаються на наступний сезон до проведення відповідних змагань наступного року.

7. Календар змагань ВЛЛФ на сезон 2023 року

Не затвердженний.

8. Організаційний комітет «Всеукраїнської ліги любителів фехтування»

Воробйов В'ячеслав Сергійович
ГО «Fencer», м. Київ, тел. +380950462024


Тимо Євгеній Володимирович
ГО «Centre», м. Київ, тел. +380631792743


Семененко Ігор Валерійович
ДММГО «Фехтувальний клуб «Liberte», м. Дніпро, тел. +380970192040